Biosimilárne lieky

Nami ponúkané liečby, ktoré blokujú TNF, sú v Európskej únii uvedené na trh.

Inhibítory TNF sú látky, ktoré blokujú TNF a používajú sa na liečbu reumatoidnej artritídy (zápalového ochorenia kĺbov), psoriatickej artritídy (zápalového ochorenia kĺbov u osôb so psoriázou), juvenilnej artritídy (zápalového ochorenia kĺbov u detí), zápalového ochorenia čriev (Crohnovej choroby alebo ulceróznej kolitídy), ankylozujúcej spondylitídy (zápalového ochorenia postihujúceho chrbticu) a psoriázy (kožného ochorenia).

Tieto inhibítory zmierňujú zápal a zastavujú postup ochorenia tak, že sa zameriavajú na látku, ktorá spôsobuje zápal a nazýva sa tumor nekrotizujúci faktor (TNF).

Takýmito liečbami sú biosimilárne, resp. biologicky podobné lieky, čiže sa podobajú na originálne lieky, ktoré sú už dostupné. Spojením nášho dedičstva v podobe vedeckých inovácií s možnosťou znížiť náklady na zdravotnú starostlivosť a zvýšiť dostupnosť biologických liekov je vyvíjanie biosimilárnych liekov presvedčivý spôsob, pomocou ktorého môžeme zmeniť životy ľudí, ktorým slúžime.

 

Biosimilárne lieky

Biosimilárne lieky predstavujú biologické lieky, ktoré sa podobajú na biologické liečby, ktoré sú už dostupné a sú známe pod názvom originálne lieky. Vďaka tomu, že spoločnosť Biogen už približne 40 rokov poskytuje komplexné originálne biologické lieky, je dnes jednou z mála spoločností s poprednými výrobnými kapacitami a hlbokými odbornými znalosťami, ktorá vyrába biosimilárne verzie pokrokových biologických liekov.

Keďže u mnohých biologických liekov sa skončila doba platnosti patentov, spoločnosť Biogen verí, že biosimilárne lieky sú kľúčové pre zabezpečenie budúcich inovácií v oblasti zdravotnej starostlivosti. Tým, že biosimilárne lieky ponúkajú úsporu nákladov a podporujú nepretržitý prístup k liečbam, môžu zmierniť záťaž na systémy zdravotnej starostlivosti. Biosimilárne lieky taktiež rozširujú možnosti pacientom a lekárom, aby sa napĺňali individuálne potreby. Spoločnosť Biogen disponuje odbornými znalosťami týkajúcimi sa výroby a spoľahlivého dodávania biosimilárnych liekov. Naše biosimilárne lieky sa vyrábajú v tom istom najmodernejšom zariadení v dánskom meste Hillerød, kde sa vyrábajú aj naše originálne lieky.